• טלפון 0508669906

  • שעות הפעילות א - ה: 8:00 - 20:00

מספר עובדות על יונים שכדאי לדעת

מספר עובדות על יונים שכדאי לדעת

מספר עובדות על יונים שכדאי לדעת

בספר בראשית, בסיפור המבול, נח שולח את היונה והיא חוזרת עם עלה של זית ובכך בישרה לו שיש יבשה. זה המקור לכך שהיונה מסמלת את בוא השלום, במיוחד יונה לבנה עם עלה של זית. התיוג של היונה כסמל לשלום, למעשה אירוני, שכן היונה מטבעה היא ציפור אלימה ותוקפנית.

מיוחס ליונים אורח חיים מונוגמי והרמוני, ובשפה העברית הביטוי "זוג יונים" מתאר בני זוג החיים בהרמוניה ומאוהבים זה בזה. לדימוי זה יש בסיס מוצק במציאות, מפני שיונים הן מונוגמיות ומחליפות בני זוג רק במקרה של מות אחד מבני הזוג.

ישנן היום בערך 300 זנים שונים של יונים, שחיות בממוצע כ-5 שנים.

היונים החיות בערים הן מסוג יונת הסלע, ולא נחשבות כציפורים נודדות. היונה אוהבת לקנן במקומות כמו מסתורי כביסה , בתוך גגות רעפים, מתחת לקולטים סולאריים ועוד . בדרך כלל כאשר הקן מוכן היונה מטילה 2 ביצים שבוקעות כעבור שלושה שבועות. הגוזלים מגיעים לבגרות תוך שישה שבועות ומסוגלים כבר לעוף, בדרך כלל היונים מעדיפות להתמקם במקום שבו נולדו ולרוב במקומות שלא בוצעה הרחקת יונים מקצועית הבעיה הולכת וגדלה, ולכן חשוב לקרוא למרחיק יונים מקצועי שיפתור את הבעיה בהקדם.

היונים ידועות כנשאיות ומפיצות של מחלות רבות בקרב בעלי חיים ובני אדם. ישנן כיום מעל ל-70 מחלות שמופצות על ידי היונים עצמן או שמועברות על ידי הלשלשת שלהן. היונים עצמן הן מקום קינון למספר רב של טפילים כגון זבוב יונה, פרעושים, כינים, קרציות, יתושים, עכבישים, וחרקים נוספים. מי שפגיע ורגיש יותר למחלות הללו הם : נשים בהריון, ילדים, תינוקות ואנשים מבוגרים. הזמנת מרחיק יונים מקצועי תמנע את המפגע התברואתי הנ"ל, ותגן עליכם מפני מחלות היונים.

 

היונים מהוות לעיתים מטרד לבני-האדם. הן מתגודדות בקבוצות גדולות שמייצרות כמות פסולת רבה באזור מגוריהן. לעיתים קרובות הן מתמקמות בקרבת מגורי האדם במקומות כגון מסתורי כביסה, גגות, מרפסות וכו' וגורמות ללכלוך, ריח רע, והעברת מחלות; הלשלשת יכולה להווה מצע גידול נוח לטפילים; לשלשת היונים חומצית ובעלת תכונות קוריוזיות, כך שהיא גורמת להרס של מתכות מגולוונות כמו מרזבים ושלדי מתכת.