• טלפון 0508669906

  • שעות הפעילות א - ה: 8:00 - 20:00

הכר את האויב – יונים , מיינות, דרורים, דררות.

הכר את האויב – יונים , מיינות, דרורים, דררות.

הכר את האויב – יונים , מיינות, דרורים, דררות. 2018 17 למרץ
הכר את האויב – יונים , מיינות, דרורים, דררות.

יונים- היונים הם הציפורים הכי נפוצות היום בישראל והיונה שנקראת גם יונת הסלע ממוקמת במקום הראשון מבחינת התפוצה בארץ . היונים מהוות מטרד רב לבני האדם וגורמות לנזקים רבים במקומות שהן מקננות. הן מתגודדות בקבוצות גדולות שמייצרות כמות פסולת רבה באזור מגוריהן. לעיתים קרובות הן מתמקמות בקרבת מגורי האדם במקומות כגון מסתורי כביסה, גגות, מרפסות וכו' וגורמות ללכלוך, ריח רע, והעברת מחלות; הלשלשת יכולה להוות מצע גידול נוח לטפילים ולשאר מזיקים לשלשת היונים חומצית ובעלת תכונות קוריוזיות, כך שהיא גורמת להרס של מתכות מגולוונות כמו מרזבים ושלדי מתכת, רכבים ועוד. ישנן מספר פתרונות מקצועיים להרחקת יונים והפתרון תלוי באופי הבעיה ומורכבותה. בכדי למנוע חדירה וקינון של היונים, לרוב משתמשים ברשת מקצועית להרחקת יונים. פתרון נוסף להרחקת יונים הוא התקנת דוקרני נירוסטה מקצועיים שאותם מתקינים במקומות אסטרטגיים .

מיינה מצויה- מיינה מצויה היא סוג של ציפור ממשפחת הזרזירים הן חיות בלהקות קטנות או בצמדים . המינה המצויה שייכת לקבוצת ציפורי השיר ומוצאה הוא בדרום מזרח אסיה. המינה נחשבת לציפור טריטוריאלית ותוקפנית מאד, את הקריאות שלה ניתן לשמוע למרחוק. המינות גורמות לנזקים רבים לסביבה ורעש רב. המיינה הובאה לארץ מהודו בשנות ה-90, כחיית מחמד, למתחם הצאפרי בפארק הירקון ושוחררה או הצליחה לברוח ולהתרבות בקצב מסחרר . היום המיינה המצוייה היא במקום חמישי בתפוצתה בישראל . המיינה המצויה מטילה בכל הטלה 5-7 ביצים ולא כמו היונה שמטילה 2 ביצים בכל הטלה. המיינה אוהבת לקנן בפתחי אוורור ובחלונות הממ"ד, ובשל גודלה של המיינה המצויה שקטנה יותר מהיונה, הפתרון הוא התקנת רשתות מיוחדות עם מפתחים קטנים יותר. במקומות שהמיינה נעמדת כגון מעקות של מרפסות שמש ניתן להתקין קפיץ מקפיץ.

דרורים- הדרורים הינם סוג של ציפור שיר וזהו הזן של בעלי הכנף השני בתפוצתו בישראל לאחר היונה. הדרור מאופיין בכושר הסתגלותו הרב למחייה בקרב בני האדם ובדרך כלל נצפה בלהקות גדולות וקולניות. תוחלת חייהם של הדרורים הינו 3 שנים. עונת הייחום של הדרורים מסתיימת עם בוא האביב ומסתיימת בקיץ. בכל עונת הייחום יש 3-4 מחזורי ביוץ, שבכל מחזור נוצרות 5-7 ביצים שבוקעות לאחר שבועיים, הטלה נוספת מתרחשת כעבור 10 ימים. כשמדובר בהרחקת דרורים הפתרון היעיל ביותר הוא התקנת רשת דרורים.

דררות- הדררה המצויה היא סוג של ציפור ממשפחת התוכאים (תוכי) והיא חייה בלהקות . מוצאה של הדררה הוא באזור צפון הודו פקיסטן ונפאל ומשם התפשטה לאזורים אחרים בכל העולם. הדררה מטילה בכל הטלה 3-5 ביצים אשר בוקעות כעבור שלושה שבועות. הדררות אוהבות לקנן ולהטיל את ביצים בתוך פתחי אוורור ולכן הפתרון למניעת קינון של דררות הוא התקנת רשת מגולוונתלהגיב למאמר